Buty sportowe od renomowanych producentów – jakość i wytrzymałość

21 maja 2021

Obuwie sportowe zamówisz na sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Systematyczne bieganie, trening na siłowni czy uczestnictwo w sportach drużynowych wymagają, żeby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie można przez długi okres podejmować się w normalnych butach, stąd tak kluczowe jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Buty sportowe – nie tylko atrakcyjne wzornictwo

Gros z ludzi kojarzy obuwie sportowe przeważnie z ciekawym wzornictwem oraz komfortem ich noszenia. Nie dostrzegamy ich swoistych właściwości, jednak podświadomie odczuwamy, iż stopy czują się w takich butach lepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe nierzadko używamy również w czasie pracy, zwłaszcza, gdy jest to profesja, w którym przez długie godziny chodzi się albo stoi – dostrzegamy je na nogach profesorów, pracowników sklepów oraz lekarzy. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych wyników, ale też zredukowanie groźby potencjalnych kontuzji. Podeszwy obuwia do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, obuwie dla biegaczy posiada amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na kostkę i śródstopie podczas zetknięcia się z bieżnią, korki do piłki nożnej dają graczom przyczepność i pozwalają na natychmiastową zmianę pozycji zarówno na naturalnej, jak i sztucznej pokrywie stadionu, podobnie jak obuwie halowe ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są więc inwestycją w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Obuwie sportowe – czemu płacimy za nie więcej

Jeśli dla uprawianej przez nas dyscypliny sportowej opracowano specjalne buty, nie należy zastępować ich prostymi adidasami. Nawet tak prosta czynność jak bieganie w niedostosowanym obuwiu z marketu może prowadzić do urazów. Nie powinno się też oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę mają wpływ dekady spędzone przez producentów nad studiami nad mechaniką danego sportu oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Buty uszkodzone bądź noszące silne oznaki zużycia, należy tak szybko jak to możliwe zamienić na nowe, bo zapewne nie spełnią one już swoich zadań, co także może doprowadzić do urazów w czasie treningu.

Kontakt z firmą:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]