Cegłę elewacyjną wykorzystasz też wewnątrz budynków

10 stycznia 2019

Cegła klinkierowa to popularny element budowlany, który służy jako dekoracja, jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, a przy tym sprawia, że dom wyróżnia się spośród pozostałych. Dlaczego cegła klinkierowa jest tak popularna i gdzie się jej używa? W jakich barwach wytwarzany jest ozdobny klinkier?

Cegła na elewację – zastosowanie

Naturalne cegły elewacyjne zachwycają swoim oryginalnym designem i mogą być zastosowane zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły na elewację wspaniale dekorują domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich chropowata powierzchnia doskonale pasuje do nieruchomości utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą wytrzymałością i bardzo dobrze radzi sobie z wahaniami temperatury. Klinkierówka może też być stosowana na ścianach wewnątrz domu, a także do obudowania kominka lub wykończenia pięknego i wytrzymałego blatu – możliwości jest dużo!

Klinkierowa cegła na elewację – postaw na kolory

Klinkierową cegłę na elewację cechuje trwałość, niska nasiąkliwość oraz odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, co sprawia, że jest często używana w budownictwie. Parametry techniczne to jednak nie jedyne plusy, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej barwy pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień brązu, żółci, pomarańczu, beżu, czerwieni, a po domieszce glinki w kontrastowym kolorze także wiele innych, nawet różowym czy niebieskim. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że dom się wyróżnia!