Co zamiast kablówki? Antena satelitarna!

13 czerwca 2021

Więcej szczegółów o antenie SAT.

Większość z nas ma w swoim domu telewizor. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami obejrzeć interesujący film bądź program telewizyjny. By odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie znajdziemy w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – co to naprawdę jest?

Termin antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez spory odsetek odbiorców w miejsce kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wymienić można kilka rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Dzisiaj zazwyczaj użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały na skutek działania zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie nam służyła wiele lat.

Co oprócz anteny SAT jest konieczne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba też zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonym miejscu. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]