Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

16 marca 2020

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o biżuteria srebrna sklep, uzyskasz na www.bizutik.pl

Jest z nami od tysięcy lat i mimo dostępności różnych nowatorskich wzorów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa identyczną rolę – jest swego typu dekoracją człowieka i umożliwia oddanie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie często zakładają kobiety i panowie, dzieci i ich rodzice, osoby z najróżniejszych klas społecznych. Niezależnie od tego, które projekty lubimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – zwykle ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały przynajmniej kilka dekad?

Atuty srebrnej biżuterii

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie fakt, że jej używanie daje szansę ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć też o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niskimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro posłuży sporo lat, jednak należy prawidłowo je konserwować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – nietrudno ją zarysować lub zmatowieć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Należy przechowywać ją w pudełku z delikatną tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]