Czym charakteryzuje się mesz dla koni?

20 listopada 2022

Jeśli chcesz zamówić mesz, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Mesze/342.

Mesz to pożywna karma, która może być dawana każdemu koniowi bez względu na jego codzienny tryb życia oraz poziom aktywności. Co ważne, mesz jest łatwo przyswajalny i dostarcza ustrojowi zwierzęcia substancje, których celem jest m.in osłona układu trawiennego i wyregulowanie pracy jelit.

Czy mesz można przygotować na własną rękę?

Przygotowanie meszu samemu jest czynnością raczej czasochłonną, ale nie jest to nazbyt skomplikowane, a składniki do tego potrzebne są w większości znanych marketów. Podstawą każdego meszu są otręby pszenne, siemię lniane oraz owies. Niekiedy w recepturach na mesz pojawia się sól, jednak sugerujemy podać ja zwierzęciu w jako lizawkę, która da mu więcej uciechy. Obok wyżej wyszczególnionych składników mesz można uzupełnić o inne frykasy lubiane przez konie, jak przykładowo cząstki bananów, melasa, pietruszka, płatki kukurydziane lub miód. Online można wyszperać wiele rozmaitych przepisów na mesz dla konia, od niezmiernie prostych do takich z ogromną listą składników. Rekomendujemy sprawdzić kilkanaście z nich, aby odkryć, który najbardziej spodoba się naszemu koniu.

Gotowy mesz można kupić w sklepach jeździeckich

Wypada nadmienić, iż poleca się podawać mesz zdrowym koniom średnio dwa razy w tygodniu, z kolei zwierzętom chorym na wrzody, kolki bądź inne schorzenia trawienne, specjaliści polecają taki posiłek częściej, wręcz codziennie. Niezwykle ważne jest, aby mesz dawać koniom ciepły. Dlaczego? Bazowy ingredient meszu, a mianowicie siemię lniane, po zalaniu ciepłą wodą formuje kisiel, który następnie powleka ścianki jelit oraz żołądka zwierzęca, dzięki czemu zwalcza stany zapalne i podrażnienia. Zważywszy na to, iż preparacja meszu pochłania na ogół 3 godziny, w sklepach jeździeckich można zamówić gotowe mieszanki, które po zalaniu ciepłą wodą można po paru minutach podawać koniom.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]