Dlaczego tak ważna jest odpowiednia odzież na motor?

21 grudnia 2020

Więcej o odzieży na motor.

Od zarania motoryzacji wiadomo, iż jazda na motocyklu nie należy do bezpiecznych aktywności. W razie ewentualnego kolizji kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie właściwej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego rodzaju. Ubranie na motocykl nie tylko zmniejsza możliwe urazy prowadzącego, ale też chroni go przed słońcem, wiatrem oraz deszczem, co podnosi komfort jazdy.

Odzież na motocykl – z tekstyliów czy ze skóry?

Kupując Ubranie na motor w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w kask, ponieważ zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy mkniemy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się wolno na skuterze. Jest to także najistotniejszy element protekcji kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed ranami mogącymi wywołać ciężkie następstwa dla jego zdrowia, a często i życia.

Do protekcji innych części ciała podczas jazdy mamy sporo możliwości. Entuzjasta jednośladów może skomponować swój ubiór dobierając stosowną spodnie i kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze lub zdecydować się na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w asortymencie znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Bez wątpienia, skóra jest niezmiernie wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie świadczy o tym, iż odzież motocyklowa wykonana z tekstyliów chroni słabo – wykorzystuje się w niej materiały o ogromnej wytrzymałości na wysokie temperatury i tarcie. Te elementy okrycia kierowcy są wyposażone stosowne wzmocnienia chroniące łokcie, barki i kolana, które w trakcie upadku są wyjątkowo wystawione na urazy.

Gogle, slidery i inne akcesoria

Następnymi ważnymi częściami ubrania na motor są obuwie oraz rękawice. Rękawice w czasie wypadku zabezpieczają dłonie przed ciężkimi urazami, ponieważ to nimi instynktownie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je na wprost, przez co wystawiamy je na głębokie otarcia skóry oraz złamania. rekomenduje się więc wybierać rękawice ze wzmocnionymi elementami ochraniającymi wewnętrzną część dłoni i kłykcie. Stosowne buty na motor poza tym, iż osłaniają drobne kości śródstopia, dają także lepszą przyczepność, a co za tym idzie lepsze panowanie nad ciężką maszyną.

W jakie inne elementy odzieży na motor warto kupić? To naturalnie plecaki, kominiarki, gogle jeżeli korzystamy z kasku crossowego, jak również kolejne slidery, ochraniacze bądź zbroje.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]