Duży wybór srebrnych wisiorków

23 sierpnia 2018

Więcej o wisiorkach srebrnych na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wilgocią oraz słońcem, które mogą powodować, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.