Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

27 września 2019

Więcej szczegółów o bryczesach

Jazda konna wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale też odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich należy sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje też uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Istotne są też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]