Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

6 listopada 2018

Dowiedz się więcej o sztylpach na horse-trade.pl

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]