Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

27 stycznia 2020

Chcesz kupić kontener na gruz? Zobacz tutaj

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także złom, gruz – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]