Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

4 sierpnia 2019

Więcej informacji o kontenerach hakowych

Część śmieci nie może trafić do koszy na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w czasie różnych prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje związane z składowaniem i przewozem odpadów. Żeby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na gruz albo materiały sypkie

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i transportu opakowań, gruzu, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które świetnie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak granulaty, wióry metalowe czy trociny. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których przedsiębiorstw?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi brygady sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywózki gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Udostępniają je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]