Kosmetyki ekologiczne – gdzie kupować?

16 marca 2019

Jeśli chcesz zamówić kosmetyki naturalne, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl

W ostatnim czasie nastąpiła moda na produkty naturalne i ekologiczne. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały łagodne dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Kosmetyki, które powstały z ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

podczas produkcji kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, macadamia czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki można nabyć w Polsce?

Największym wyborem mogą poszczycić się doskonale zaopatrzone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]