Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

7 kwietnia 2021

Szukasz mopów płaskich z wyciskarką? Zobacz tu.

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo łatwym – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o znaczną powierzchnię lub kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużej powierzchni – przykładowo hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Dobrze dopasowany trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów do mycia podłóg

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć posadzki. Prawie równie ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i skraca czas pielęgnacji posadzek. W czasie czyszczenia większych powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]