Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

12 grudnia 2019

Chcesz nabyć lonżę jeździecką? Koniecznie odwiedź tę stronę

Lonża to sprzęt nadzwyczaj często wykorzystywany podczas lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie warto je kupić?

Lonża dla konia – rodzaje i jej funkcja

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z dosiadem, utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, jak również łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obwodzie okręgu, natomiast lonża używana jest do nadzorowania zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten służy też zawodnikom woltyżerki oraz akrobatom cyrkowym do doskonalenia umiejętności i asekuracji prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Z lonżę jeździeckiej korzysta się także w czasie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku używana jest do treningu młodych osobników oraz zapewnienia im adekwatnej dawki ruchu.

Lonża dla konia – gdzie kupić asortyment od renomowanych marek?

Obfity wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato wyposażonych sklepach online, które oferują specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia najlepszych firm – między innymi Kerbl, Start czy Imperial Riding. Chcesz kupić lonżę dla konia w błękitnym, pomarańczowym, a może zielonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny wybór akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych miłośników koni. W sklepie dostępne są produkty wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]