Magazyny namiotowe – tanie i funkcjonalne

17 listopada 2019

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto zdecydować się na namioty magazynowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.