Namioty weselne – ślub w plenerze

22 lutego 2019

Śluby na amerykańską modłę stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie wynajmują namioty weselne, które spełnią ich potrzeby. Organizujesz ślub w plenerze i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Sprawdź nasze wskazówki!

Namiot na wesele a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu powoduje, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele namiotów weselnych, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb młodej pary. W sprzedaży można spotkać zarówno namioty ślubne produkowane z myślą o kameralnych imprezach, jak i modele, które pozwolą na zorganizowanie wesela dla pokaźnej liczby gości. Organizujesz niewielkie przyjęcie w ogrodzie, a może bardziej luksusową uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich gości.

Namiot weselny – dwuspadowy czy typu gwiazda?

Wielkość namiotu to ważny, ale nie jedyny czynnik, który warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Niezwykle istotny jest również rodzaj konstrukcji. Do najpopularniejszych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Stretch, Turek, Gwiazda, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem dwuspadowym lub spiczastym, a także hale z plexi.

Namiot na wesele – zadbaj o wygodę gości

Ważna jest również solidna budowa namiotu – najlepsze są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny komfort zapewnią nieprzemakalne poszycia, które ochronią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.