Nie masz poprzeczek dachowych? Dokup je przed wakacjami

12 sierpnia 2019

Potrzebujesz poprzeczek dachowych? Sprawdź http://tinyurl.com/y4avg8c8

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]