Noże bezpieczne – zastosowanie i wykonanie

21 listopada 2018

Ostrza przemysłowe wykorzystywane są w wielu branżach. Poszukujesz bardzo dokładnych noży, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania? Przeczytaj kompendium wiedzy na temat wysokiej jakości narzędzi do cięcia różnych powierzchni.

Ostrza przemysłowe – hakowe, łamane i trójkątne

Ostrza przemysłowe to narzędzia o dużym spektrum zastosowania – służą w przemyśle drzewnym, w poligrafii, przerobie surowców wtórnych oraz wielu innych sektorach. Wyróżniamy różne rodzaje ostrzy bezpiecznych – modele do gratowania, noże pełne, łamane, hakowe, skalpele, trapezowe, prostokątne, jednostronne, a także do skrobaków. Narzędzia te charakteryzują się różną geometrią ostrza, są także wyjątkowo dokładne, co pozwala na ich użycie do wielu celów. Wykorzystywane są one w wielu zakładach produkcyjnych, na przykład do cięcia plastiku, opakowań, włókien szklanych, produktów spożywczych oraz innych artykułów.

Ostrza przemysłowe – czym się charakteryzują?

Profesjonalne ostrza przemysłowe wykonane są z najlepszych materiałów, np. ze stali odpornej na rdzę oraz niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Najczęściej używa się do tego celu bardzo wytrzymałą stal nierdzewną, a powierzchnia niektórych ostrzy jest dodatkowo wzmocniona specjalistycznym materiałem utwardzającym. Wiele produktów wyposażono w praktyczne uchwyty do przymocowania do paska, co zapewnia wygodę użytkowania. Z kolei wyprodukowane z plastiku magazynki ułatwiają używanie ostrzy oraz służą zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Warto także zwrócić uwagę na ostrza o składanej konstrukcji – są niezwykle praktyczne i redukują prawdopodobieństwo przypadkowych zranień.
Chcesz zainwestować w wysokiej jakości ostrza techniczne? Zaufaj sprawdzonym producentom o ugruntowanej pozycji na rynku.