Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

9 listopada 2021

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Podarowanie kobiecie pierścienia to bardzo stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła wiodąca prosto do serca. Powszechnie uważa się, że rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo sporządzano je z łodyg trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje całkowite zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, jednakże surowce te faktycznie powszechnie stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku stuleci, natomiast znaczący przyrost ich powodzenia daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednakże potencjał swobodnego dobierania przeróżnych kamieni i metali jest szeroki. Poza diamentami wykorzystuje się szmaragd, rubin bądź tanzanit. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a nawet drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, iż narzeczony winien wydać na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od wielu elementów: wzoru, materiału, użytego kamienia czy ilości karatów, wobec tego każdy kupi elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i uczucia, zatem jego koszt ma drugoplanowe znaczenie. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Kontakt z firmą:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]