Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

8 marca 2019

Potrzebujesz środków odkażające? Kliknij tutaj

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków dezynfekujących z reguły wchodzi czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą płyny w sprayu, żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]