Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

19 grudnia 2018

Jeśli szukasz butów do jazdy konnej, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zadziwiać – zwłaszcza, jeśli zauważa się spore zalety tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, trening dobrej postury, jak również rozwój wszystkich mięśni. Oprócz tego ma dobroczynnie wpływa na samopoczucie: redukuje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Te drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć czy sińców. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, należy nie zapominać o tym, żeby wyposażyć się także w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z czego są produkowane buty jeździeckie?

Kupując buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na surowiec, z jakiego są one wyprodukowane. W sprzedaży dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, jednak opłaca się na nie zdecydować z uwagi na większą trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Lubiane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej niższa cena jest dużą zaletą.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]