Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

7 sierpnia 2019

Potrzebujesz toczków do jazdy konnej? Sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]