Wyroby ze stali kwasoodpornej – zastosowanie

10 kwietnia 2019

Stal nierdzewna ma dużo istotnych właściwości sprawiających, że jest szeroko używana. Jej najistotniejsza zaleta to z całą pewnością niepodatność na korozję, która nie tylko gwarantuje solidność wytworzonych z niej sprzętów, ale także umożliwia im styczność z zawilgotniałymi materiałami i płynami. Poza tym stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, iż nie reaguje z substancjami o kwaśnym odczynie, a listę jego zalet zamyka równa powierzchnia uniemożliwiająca rozwój drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży kosmetycznej i chemicznej

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne i Równowaga chemiczna sprawiają, że stal nierdzewna to świetny materiał dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często wykorzystywane przez fabryki przetwórstwa, które korzystają z nich w procesie wytwarzania i składowania artykułów spożywczych. W piekarniach oraz browarach wyroby ze stali nierdzewnej stosuje się w jako pojemniki fermentacyjne. Materiał ten jest również stosowany na co dzień w branży kosmetycznej i przez firmy zajmujące się pozyskiwaniem i dystrybucją paliw, rozpuszczalników i pozostałych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – poręcze i meble

Wytrzymałość na złe czynniki atmosferyczne (kwaśne opady, wilgoć czy niskie i wysokie temperatury) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej doskonale zdadzą egzamin na zewnątrz posesji (np. jako balustrady balkonowe), a także na pływalniach (mowa o drabinkach i barierkach). Z uwagi na elegancki wygląd, tak samo dobrze prezentują się też w wewnętrznych częściach budynków – m.in. na klatkach schodowych. Poza tym sterylność stali nierdzewnej daje możliwość stosowania jej w gabinetach medycznych i ambulatoriach.