Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

4 grudnia 2021

Chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego? Sprawdź https://bit.ly/3CTtarb.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej używają aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór rękaw naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje wiele zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się też dość popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. stany zapalne i zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]