Zwiększ wygodę i bezpieczeństwo jazdy – o akcesoriach motocyklowych

25 kwietnia 2021

Więcej informacji o akcesoriach motocyklowych.

Przemieszczanie się jednośladem to czysta radość. Istnieją sposoby na to, żeby jazda na na motorze dawała znacznie więcej zabawy, a w tym samym czasie była bezpieczna i zdecydowanie bardziej komfortowa. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria, w które każdy motocyklista powinien wyposażyć swój motor. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i znajdą się tu zarówno produkty, w których kluczowa jest ergonomiczność, jak i gadżety, które poprawią estetyka maszyny. Wymieniamy kilka najciekawszych i szczególnie praktycznych.

Akcesoria motocyklowe. Co ochroni przed silnym nurtem powietrza?

Im większą mamy prędkość, tym większy i silniejszy strumień powietrza napiera na twarz kierowcy. Wiąże się to ze znacznym dyskomfortem. Silny wiatr przyczynia się do szybszego odczuwania zimna. Rozpędzone powietrze natęża także poziom hałasu docierający do motocyklisty i sprawia, iż na szybce kasku rozbijają się insekty, co dostrzegalnie redukuje widoczność. Można jednakże zapobiec takim sytuacjom instalując owiewkę, która skieruje strumień powietrza w górę.

Praktyczne akcesoria motocyklowe – crash pady oraz uchwyt dla pasażera

Tank pady oraz crash pady

Podróż na motorze niestety jest nierozłącznie powiązana z groźbą wypadku. Ostrożny oraz spokojny styl jazdy w znacznym stopniu redukuje to ryzyko, lecz nie niweluje go kompletnie. Oprócz zabezpieczenia samego prowadzącego, powinno się zadbać także o ochronę pojazdu. Tutaj pomogą tank pady oraz crash pady, czyli nieduże elementy, montowane na wielu elementach jednośladu (m.in. na zbiorniku paliwa czy na osi wahacza). Wchłaniają one sporą część energii w czasie upadku, a przy tym chronią lakier przed ewentualnym zarysowaniem.

Specjalny uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie oferujący innym wspólną jazdę powinni zadbać o ich bezpieczeństwo oraz komfort. W takim wypadku niezastąpiony jest uchwyt dla pasażera zapewniający mu większą równowagę.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]