Automatyzacja i optymalizacja procesów magazynowych – programy WMS

22 kwietnia 2019

Współczesny magazyn powinien być zarządzany w sposób przemyślany i efektywny. Kierowanie procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie znacząco ułatwiają magazynowe systemy informatyczne. Jak technologia może pomóc firmie?

Oprogramowanie magazynowe – wybierz najlepszy system

Programy magazynowe produkowane przez firmę DataConsult w nowoczesny sposób wspomagają współczesne przedsiębiorstwa i pomagają im sprawnie administrować przepływem towarów przez magazyn. Na specjalną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Smart i Centrum logistyczne oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspomaga procesy logistyczne i magazynowe – od momentu przyjęcia i lokalizacji towaru, aż do przekazania go klientowi. Oprogramowanie WMS umożliwia administrowanie towarem pod względem numeru partii oraz kierując się datami ważności. Z wykorzystaniem systemów klasy WMS możliwe jest zlokalizowanie towaru, konfekcjonowanie i inwentaryzacja produktów, jak również obsługa kodów kreskowych – zarówno obcych, jak i własnych. Z kolei innowacyjny program magazynowy ExpertAR optymalizuje i automatyzuje procesy dzięki wykorzystaniu technologii okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Kiedy warto zainwestować w magazynowe systemy informatyczne?

Oprogramowanie magazynowe może znacznie obniżyć koszty zarządzania przepływem towarów oraz podnieść wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program logistyczny Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, umożliwia optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej i został stworzony dla przedsiębiorstw handlowych, usługowych i produkcyjnych. Oprogramowanie WMS może być też używane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID został stworzony do używania w halach o wysokim współczynniku zakłóceń elektromagnetycznych. Tego typu program do zarządzania magazynem pozwala na drukowanie etykiet RFID.