Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

28 sierpnia 2020

Chcesz zamówić wzmacniacz DVB T? Zobacz tu

Oglądanie TV jest w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy na telewizję przy sączeniu porannej herbaty i przy wieczornym posiłku. Programy w telewizji lubią maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego programu jest po prostu niemożliwy. Najlepszym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Powinno się pamiętać, że jakość sygnału jest tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są tuż przed telewizorem lub zaraz za anteną. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale też radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał jedynie wskazanych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zalecane jest w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]