Do czego służy kabel koncentryczny?

8 kwietnia 2019

Szukasz kabla koncentrycznego? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W dużej liczbie domów znajduje się telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasem obejrzeć interesujący film bądź profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez żadnych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znajdują się aktualnie rozmaite kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco odmiennymi właściwościami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że kabel odznacza się doskonałym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących firm doskonale sprawdzą się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Za sprawą tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to kompozycja materiałów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do montowania na zewnątrz domów, do wyprodukowania płaszcza używane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]