Działanie wzmacniacza kanałowego

17 stycznia 2021

Szukasz wzmacniacza kanałowego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy odtwarzać telewizję analogową i cyfrową. Jak opisuje jego nazwa kluczowym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy w jaki sposób funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

W sprzedaży znajdziemy dużo urządzeń, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Montowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w niektórych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na maszcie antenowym – zdają egzamin w trudnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami biernymi

Standardowo wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – na przykład VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma także trzy lub cztery specjalne filtry UHF – działające z kanałami k.21-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT-3DT. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilanie i sygnalizatory LED.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]