Kable RTV i internetowe

9 kwietnia 2019

Zamów kable RTV

Bez odpowiednich sieci nie sposób pobierać impulsu telewizyjnego lub internetowego. Jak nietrudno stwierdzić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest transmitowanie informacji do kolejnych hubów oraz gniazd. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy montujące instalacje starannie dobierają używane przez nie przewody. Ich dobór może stać się źródłem poważnych trudności – przecież zależnie od warunków należy wykorzystać odmienne kable. Istotna jest także ich niezawodność, bo sieci powinny wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje są dostępne?

Rodzaje kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się sygnały internetowe, TV czy połączeń telefonicznych. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są także kable koncentryczne, których używa się przede wszystkim do transmisji sygnałów o niskiej częstotliwości. Tego typu kable stosowane są zwłaszcza do dostarczenia informacji bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego względu firmy zakładające tego rodzaju sieci zazwyczaj decydują się na umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy pewność, że złożona z nich sieć będzie zawsze niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który sam wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Istotne jest także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je gwarancją oraz oferuje porady w przypadku trudności – wszak to wytwórca powinien doskonale znać swój produkt i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie funkcjonalnej sieci.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]