Niezbędne rozwiązania dla automatyki – serwomechanizmy i silniki DC

12 lipca 2021

Jeśli potrzebujesz przekładnie falowe, koniecznie sprawdź ultrarobotics.pl.

Automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych oraz szerokie zastosowanie robotyki w wielu sferach przemysłu, narzuca poszukiwanie efektywnych rozwiązań z zakresu układów napędowych i sterowania. Rodzima spółka Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując m.in. dokładne układy napędowe i sterowniki serwomechanizmów od najlepszych globalnych producentów.

Co oferuje Ultra Robotics? Produkty Harmonic Drive i inne

Działająca od przeszło dekady na naszym rynku spółka Ultra Robotics jest dostawcą silników elektrycznych prądu stałego, motoreduktorów (DC, BLDC i AC oraz przekładni planetarnych i falowych produkowanych z najwyższej klasy surowców przez renomowanych światowych producentów. W ofercie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej marki Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne niewielkie serwonapędy wyróżniające się nadzwyczajną solidnością oraz żywotnością. Produkowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie między innymi w produkcji układów służących do automatyzacji intralogistyki, frezarek czy robotów przemysłowych, a za sprawą możliwości ich eksploatacji w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je także w lotnictwie, kosmonautyce oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest także dostawcą produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, znaną z najmniejszych sterowników serwo na świecie (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością i szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich sprawność utrzymuje się na pułapie 99% także przy niewielkich gabarytach. Natomiast napędy serwo ELMO Motion Control z linii GOLD rewelacyjnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy wysokiej wilgotności (nawet do 90-95%), narażeniu na intensywne wstrząsy mechaniczne i drgania, a także przy gwałtownej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza.

Polska spółka Ultra Robotics oferuje także produkty Sesame Motor Corp, Positec, Bodine Electric Company i Eisele Antriebstechnik GmbH.

Kontakt z firmą:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]