Pneumatyka

29 października 2019

Mimo, że urządzenia pneumatyczne w najróżniejszych przypadkach są zastępowane przez nowocześniejsze technologie, nadal spotkać można zakłady, w których sprawdzają się wręcz doskonale. Pneumatyka dostarcza skuteczne technologie dla różnych sektorów przemysłu, a narzędzia działające na sprężone powietrze, pomimo tego, że działają w oparciu o nieskomplikowane zasady, są stosowane także przez najbardziej innowacyjne firmy. Czemu cieszą się tak dużym uznaniem?

Płać mniej z pneumatyką

W przeciwieństwie do narzędzi elektrycznych lub spalinowych, eksploatacja urządzeń pneumatycznych nie jest droga. Nie wymagają użycia paliwa, a ich części mogą być używane o wiele dłużej.

Gdzie wykorzystuje się pneumatykę?

Pneumatyka jest stosowana zarówno w ogromnych fabrykach, jak i w rolnictwie. Jej osiągnięć używa także szpitalnictwo – na skompresowane gazy działają między innymi wiertła stomatologiczne lub urządzenia wspomagające oddychanie.

Pneumatyka to niskie ryzyko

Urządzenia na sprężone gazy mogą być stosowane nawet w ekstremalnych warunkach. Nie straszne im są wysokie temperatury czy styczność z wodą. Pneumatyka daje szansę zminimalizować niebezpieczeństwo pożarowe – powietrze nie wiąże się z pozostałymi substancjami i nie jest palne.

Ekologiczna pneumatyka

Maszyny na sprężone powietrze nie wydzielają niebezpiecznych dla natury związków, a użycie kompresorów bezolejowych pozwala znacznie zminimalizować niebezpieczeństwo powstawania nawet najmniejszych skażeń – dlatego chętnie stawiają na nie służby leśne.