skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynka telekomunikacyjna – podstawowe dane

14 lutego 2021

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdym mieszkaniu – określa to polskie prawo. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – ergonomiczna i dostosowana do każdych warunków

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana ze wzmocnionego surowca i być wyposażona w stosowne otwory, które wspomagają cyrkulację powietrza oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, a także wysoką temperaturę. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się istotne przewody – np. kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, multiswitche. Poszczególne urządzenia można zamontować na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne rozmiary

Priorytetowym elementem jest także ochrona przed wtargnięciem osób niepowołanych do wnętrza szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zasuwy. To ważne także w domu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Nie zapominajmy też o zachowaniu ładu w środku szafki – w tym celu montuje się specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]