atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

10 lipca 2022

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc często trudno odnaleźć się w zalewie informacji o zbliżających się eventach kulturalnych bądź sportowych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której szybko odnajdą schroniska młodzieżowe, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i muzea zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar regionalnego folkloru.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie pomija zagranicznych podróżników

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezwykle wartościowy dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju.

Kontakt z firmą:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego