Domeny internetowe – sprawdzenie dostępności, wykupienie, rejestracja

14 lutego 2019

Czytelna i funkcjonalna strona internetowa to najlepsza wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Interesuje Cię wykupienie domeny i nie wiesz jak zacząć? Dowiedz się, jakimi kryteriami warto się kierować przy kupnie domeny oraz jak można sprawdzić dostępność domen?

Rejestracja domen internetowej krok po kroku

Domeny internetowe dostępne na JCHost.pl pozwolą przyciągnąć uwagę internautów i podniosą rozpoznawalność strony w internecie! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje intuicyjną administrację, ale również profesjonalne wsparcie techniczne. Wykupienie domeny należy rozpocząć od znalezienia adresu strony, który powinien kojarzyć się z jej tematyką. Ważny jest stosowny dobór słów kluczowych, a sama nazwa musi też zapadać w pamięć i być możliwie krótka. Kluczowy jest także wybór tzw. rozszerzenia, czyli końcówki domeny. Do użycia są różne możliwości, m.in.: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla marek globalnych, „.org” – dla stowarzyszeń, organizacji i fundacji lub „.biz” – dla stron związanych z szeroko pojętym biznesem. Następnie konieczne jest sprawdzenie domeny – służy do tego wyszukiwarka domen.

Rejestracja adresy – finalny etap wykupienia domeny

Kiedy potwierdzimy już dostępność domeny, można przystąpić do czynności rejestracyjnych – podania naszych danych teleadresowych i opłacenia abonamentu. Usługi dostępne na JCHost.pl zapewniają szybką rejestrację domeny, jak również jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Wspomnieć należy fachową obsługę oraz pełną pomoc w konfiguracji domeny, które powodują, że rejestrator ten chętnie wybierają osoby zainteresowane wykupieniem domeny.