Jak wybrać samochód do ślubu?

19 sierpnia 2018

Z pewnością bardzo ważnym zdarzeniem na ścieżce życia każdego z nas jest ślub. Wszystko powinno być w tym dniu idealnie przygotowane – nic nie może zawieść. Dzień ślubu jest zawsze zaplanowany w najmniejszym detalu. Istotny element jego oprawy stanowi samochód, którym narzeczeni udadzą się na uroczystość zaślubin – jest ono odpowiednikiem ekskluzywności.

Auto do ślubu – tradycyjnie pod kościół

Współcześnie tradycją jest, aby narzeczeni przebyli drogę na ceremonię samochodem. Dawniej zapewniał to wóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie rumaki. Jednakże wraz z pojawieniem się techniki wierzchowce zostały wyparte przez samochody. Samochód do ślubu jest elementem, który winien być zauważony przez zaproszonych członków rodziny i znajomych. Ale prócz oczekiwanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest oczywiście szybkim sposobem dotarcia na ślub. Zwłaszcza w tych czasach, kiedy to nie przemieszczamy się już w granicy niewielkiego obszaru zamieszkania, ale często przemierzamy przed ślubem kilka lub kilkanaście kilometrów – wszak obecnie droga z miejsca ceremonii do domu weselnego przebiega zwykle przez fotograficzne studio.

Co wybrać – zabytkowe auto czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór odpowiedniego pojazdu mogą mieć wpływ obecny trend, a także indywidualne upodobania. Zazwyczaj ogół wstępujących w związek małżeński preferuje samochody z najnowszej oferty znanych marek, takich jak Mercedes. W palecie usług przewozowych dedykowanych nowożeńcom znajdują się zarówno auta z najnowszej oferty salonów samochodowych, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej decydują się nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, eleganckiej czarnym kolorze. Całość musi stanowić doskonałą harmonię, więc ekskluzywne wnętrza ze skóry są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu zapewniają nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi auto jest także gwarantem udanej uroczystości. Zatem mile widziany jest profesjonalny kierowca, który na czas dowiezie nas do urzędu, przy czym będzie dyskretny i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.