Komu powierzyć usługi księgowe?

1 listopada 2018

Rozliczenia z US potrafią dla części firm okazać się źródłem dużych trudności. Aby uporać się z tym bez ryzyka dotkliwych przecież kar finansowych, potrzebne będą profesjonalne kwalifikacje – a tych nie ma większość przedsiębiorców. Jeżeli więc niedużo wiemy o sprawach fiskalnych, najlepszym wyjściem będzie powierzenie ich fachowcom. Większe firmy zwykle zatrudniają swoich księgowych, jednak to rozwiązanie jest zbyt drogie dla mikrofirm. Ich właściciele najlepiej postąpią zawiązując współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak jednak znaleźć biuro świadczące najlepsze usługi księgowe? O czym należy pamiętać, by ustrzec się niemiłych pomyłek?

Usługi księgowe dla przedsiębiorstw

Usługi księgowe oferowane przez dobre biura rachunkowe gwarantują łatwe funkcjonowanie firmy w różnych dziedzinach. Dzięki nim bez problemu rozliczymy się z zatrudnionymi, bez pomyłek stwierdzając, jakie jest wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy wcześniej, unikniemy też problemów z fiskusem oraz możliwych kar finansowych. Dobrze również dodać, iż usługi profesjonalnych firm pozwalają też na bezproblemowe korzystanie z unijnych dopłat – między innymi dla przedsiębiorstw angażujących niepełnosprawnych.

Usługi księgowe – o czym wiedzieć?

Opisane korzyści będą niestety naszym udziałem jedynie wtedy, kiedy wybierzemy odpowiednie biuro rachunkowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej mówi nam na ten temat to, czy dane biuro posiada certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, iż świadczone przez nie usługi za każdym razem są wysokiej jakości. Warto też wybrać usługi księgowe tych firm, które postarały się o ubezpieczeniem OC – w przypadku pomyłek ewentualne kary będą opłacone z pozyskanych w ten sposób środków.

Kontakt z firmą:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]