coach kraków, coach kariery

Masz problemy z awansem? Czas na sesje z doradcą zawodowym!

27 czerwca 2020

Rynek pracy w ostatnim dziesięcioleciu wymaga regularnego dostosowywania się do jego aktualnych potrzeb, a przy tym jest niezwykle konkurencyjny. W związku z tym tak znaczący jest nie tylko rozwój osobisty indywidualnego pracownikaprzedsiębiorstwa, lecz również wydajna organizacja pracy całych zespołów osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wspomóc się doświadczeniem jakimi dysponuje doradca zawodowy.

Coach psycholog – pomoc dla dyrektorów i prezesów firm

Wykwalifikowany coach biznesu służy pomocą w rozszerzeniu zakresu umiejętności danej osoby, otwiera ją na następujące zmiany i nadchodzące wyzwania zawodowe. Sprawia to, że może ona znacznie skuteczniej rozwijać swoje kwalifikacje, co owocuje lepszymi wynikami w pracy, ale także kreuje nowe perspektywy awansu. Coach skupia się na celach i ambicjach klienta, więc sesje z nim zawsze są spersonalizowane, zorientowane na wykonanie ustalonych założeń. Kto często korzysta z sesji coachingowych? To głównie menedżerowie oraz właściciele przedsiębiorstw, którzy pragną rozwijać własne kompetencje w sektorze nadzoru i planowania pracy.

Jak przebiega współpraca z doradcą zawodowym?

Podstawą przynoszącej pożądane wyniki współpracy z doradcą zawodowym, jest wnikliwe zrozumienie klienta. Z tej przyczyny pierwsze spotkanie z coachem koncentruje się na dokładnym wyznaczeniu oczekiwań oraz ambicji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, doświadczenia, najdotkliwszych klęsk i najważniejszych zwycięstw zawodowych. Pozwala to określić, czy najlepszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, a także wybrać ilość i częstotliwość sesji koniecznych do uzyskania zaplanowanych efektów. Rozmowa wstępna nie musi odbywać się z coachem twarzą w twarz – można nawiązać kontakt przez komunikator lub telefon. Po ukończeniu określonej liczby spotkań coach sporządza podsumowanie całego procesu. Wymienia w nim, które postanowienia zostały osiągnięte, a także gdzie potrzebna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]