Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

31 marca 2023

Dowiedz się więcej o przyjęciu komunijnym.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, gdyż to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście wielka impreza dla rodziny, na której dziecko wie, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są wyłącznie na nim. Wobec tego rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj jak tylko będzie wyznaczona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy poczęstują rodzinę w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeżeli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj odbywają się w domach weselnych albo restauracjach. Jeśli planujemy zabukować pojemny lokal, należy zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, więc powinno się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunie. Niezbędne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, aby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, schludnymi pomieszczeniami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, zalecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można poinformować, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, przykładowo zabawek militarnych bądź quada.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]