Naprawa lodówek jest tańsza niż zakup nowej

14 marca 2019

Najpopularniejsze usterki lodówek to w szczególności za małe temperatury, dokuczliwy hałas i straty ciepła. Co istotne, takie awarie czasem biorą się po prostu z nieprawidłowego położenia – wtedy musimy jedynie przestawić lodówkę. Jeśli jednak przyczyna usterki jest gdzie indziej, niezbędna okaże się wizyta w warsztacie. Ile za to zapłacimy? W których sytuacjach naprawa lodówek okaże się dobrym pomysłem, a kiedy lepiej nabyć nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się nieodpowiednie obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie należy wszak chować produktów ciepłych, a korzystając z niej musimy wiedzieć o tym, żeby zamknąć wnętrze. Jeśli idzie o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała wydajność silnika wpływa również na pracę zamrażalki. Nie zapominajmy, iż w razie stwierdzenia usterki nie należy naprawiać lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy zlecając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że są to urządzenia przemysłowe, ceny naprawy mogą okazać się wyższe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego urządzenia.