O czym pamiętać planując sesję noworodkową?

10 kwietnia 2022

Narodziny dziecka to specjalny czas dla rodziców. Jest to również czas intensywnego rozwoju malucha, a jego wygląd zmienia się właściwie z każdym dniem. Dobrze więc zatrzymać te momenty. Fotografie będą wspaniałą pamiątką dla nie tylko rodziców, lecz przede wszystkim dla dziecka – my zresztą także mamy własne fotografie z czasów dzieciństwa. Ważne okazuje się oczywiście to, aby zdjęcia zostały właściwie zrobione – losowe kadry i mała rozdzielczość z pewnością nie sprawią, że do zdjęcia będziemy powracać chętnie. Wykonanie dobrej sesji noworodkowej nie będzie oczywiście łatwe – z tego względu warto zlecić ją specjaliście. Dlaczego sesja noworodkowa zrobiona przez profesjonalnego fotografa okaże się odpowiednim wyjściem?

Umiejętności konieczne do przeprowadzenia sesji noworodkowej

Nie sposób zrobić sesji noworodkowej bez odpowiednich umiejętności w robieniu zdjęć. By fotografie nawet po czasie prezentowały się profesjonalnie, powinniśmy właściwie parametry ustawić aparatu oraz zatroszczyć się o należyte oświetlenie. Sesja noworodkowa nie okaże się też zadowalająca, jeżeli do jej wykonania zostanie użyty sprzęt niezbyt wysokiej jakości – i to będzie kolejnym argumentem świadczącym o tym, by zlecić to sprawdzonemu specjaliście.

Dobra sesja noworodkowa

O tym, czy kwalifikacje fotografa wykonującego sesje noworodkowe są dla nas zadowalające, sporo mówią jego wcześniejsze projekty. Zwróćmy uwagę na zarówno jakość fotografii, jak i ich atmosferę. Istotne jest wszak także to, jakiego rodzaju akcesoria będą zastosowane podczas wykonywania sesji noworodkowej i jak maluch się na nich będzie zachowywać. Nie okłamujmy się, fotografie, na których szkrab będzie bliski płaczu, na pewno nie są odpowiednią pamiątką. Właśnie dlatego do wykonania sesji noworodkowej warto znaleźć fotografa mającego nie tylko kwalifikacje techniczne, lecz także doświadczonego w pracy z maluchami – szczególnie tymi najmłodszymi – i docierającego do domu, a nie pracującego wyłącznie w swoim studiu.