Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

10 listopada 2020

Jeśli chcesz zamówić usuwanie infekcji z WordPressa, wejdź na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron oraz sklepów internetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Ze strony wychodzi spam? Logowanie jest uniemożliwione? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? To raptem kilka z popularnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczne działanie, żeby zlikwidować powód infekcji i przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerskich należy powierzyć specom od tego typu działań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie powtórnej infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie było powodem włączenia strony do listy wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Eliminacja wszelkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, iż analogiczna sytuacja nie nastąpi za jakiś czas, dlatego ważne jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]