Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

6 lutego 2020

Nie wszystkie śmieci powinny znaleźć się w zwykłym koszu na odpady komunalne. Powody tych regulacji są rozmaite – czasem odpady są zwyczajnie zbyt duże, czasem zakazują tego obowiązujące w naszym kraju akty prawne. Co czynić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Możemy zawieźć je do okolicznego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien działać jeden PSZOK, aczkolwiek w największych miastach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które mają swoje auto oraz sporą ilość niewykorzystanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, wybierając wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i remonty – kiedy zamówić kontener na odpady?

Podczas różnorodnego typu robót wytwarzane są niestandardowe odpady. Z reguły są to przebudowa budynków oraz – chodzi najczęściej o pokaźne ilości gruzu, jak również opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest również doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy opróżnić strych – wtedy zbierzemy do niego wszystkie nieprzydatne od wielu lat sprzęty, stare meble oraz zepsute urządzenia. Prace remontowe czy opróżnianie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic lub wywóz odpadów?

Sprzątanie strychów, ale też wywóz różnorodnych śmieci, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o wybranej pojemności, który ten w czasie określonym w umowie wypełnia zalegającymi sprzętami czy też odpadami budowlanymi. Pojemnik jest potem odbierany z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym zostanie legalnie zutylizowana zgodnie z aktualnymi przepisami.