Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

20 grudnia 2019

Zajrzyj w to miejsce, aby zlecić wywóz mebli Kraków

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych względów nie chcemy się pozbyć. Z reguły chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, iż po kilku latach także w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, iż codzienne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania i strychu.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, popsute meble, części stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o pokaźnej objętości. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona również o legalną utylizację zebranych odpadów. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują też profesjonalną pomoc przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Stare meble, jeżeli zostaną przewiezione do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie muszą być spopielone lub trafić na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich według materiału, z jakiego są wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji kolejnych garderób, stołów bądź półek.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]