usługi księgowe Katowice, biuro rachunkowe Katowice

Prowadzisz firmę? Postaw na usługi księgowe

7 grudnia 2020

Sterty dokumentów, tabele cyfr oraz niepewność co do tego, czy wypełnimy je bezbłędnie. A ryzyko jest wysokie, bo błędy w finansach mogą skutkować dużymi mandatami i sporymi problemami przedsiębiorstwa. Większość niewielkich firm nie może zatrudnić specjaliisty – jego wypłata byłaby przecież dużym obciążeniem dla niewielkiego budżetu. Jeszcze gorszym wyjściem będzie jednak prowadzenie księgowości na własną rękę – łatwo wtedy o błędy, które, jak napisaliśmy, mogą mieć opłakane skutki. Co zatem zrobić? Najlepiej postawić na usługi księgowe oferowane przez sprawdzone biura rachunkowe.

Usługi księgowe – co to jest?

Usługi księgowe to zarówno uzupełnianie rejestrów przychodów, ale także wiele różnych kwestii, jakie mogą przysporzyć problemów dla przeciętnego przedsiębiorcy. Zwykle w ramach pomocy świadczone jest również reprezentowanie na spotkaniach z bankami oraz US. Usługi księgowe to także sprawy związane z kadrami – obliczanie wysokości wynagrodzeń i kwestie podatków.

Jakie korzyści odniesiesz dzięki usługom księgowym?

Na usługi księgowe powinniśmy postawić zwłaszcza dla bezpieczeństwa, które nam oferują. Nie będziemy musieli denerwować się o to, czy prawidłowo uzupełniliśmy wszystkie deklaracje, unikając przy tym dotkliwych kar. Warto też wspomnieć o tym, iż współczesne usługi księgowe są zazwyczaj świadczone przez internet – a to owocuje wygodą i szybkością. Kooperacja z biurem rachunkowym to oprócz tego spora oszczędność – jest tańsza niż zatrudnienie księgowego na etat.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]