Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

28 marca 2024

Dowiedz się więcej o regulacji okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – by należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]