Sesje coachingowe – odkryj swój pełny potencjał

5 maja 2020

Szukasz szczegółowych wiadomości o profesjonalnym coachingu? Świetnie trafiłeś! Wejdź na http://tinyurl.com/y74vvb57

Pełne wykorzystanie swoich możliwości może nie być łatwe. Niekiedy źródłem kłopotów bywają przeszkody psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie nie posiadamy motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju trudności bywają szalenie dokuczliwe i nieraz hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich na własną rękę jest wyjątkowo trudne, a nierzadko wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają obecnie coache, w wielu kazusach okazują się niezmiernie skutecznym instrumentem w przezwyciężaniu trudności blokujących ścieżkę do osiągnięcia wybranych celów.

Coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się. Na starcie istotne jest z całą pewnością ukształtowanie obopólnego zaufania oraz specyficznego typu zrozumienia, które są niezbędne do tego, by pojawiły się planowane rezultaty. W ciągu pierwszych sesji – które można odbyć za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów czy też przez telefon – coach pozna również zamierzenia, umiejętności i cechy charakteru swojego klienta, a także ustali z nim plan działania. W trakcie współpracy zwykle przeprowadza się parę sesji coachingowych, trwających mniej więcej 90 minut. Ostatnie spotkanie jest natomiast okazją do ewaluacji działań i sprawdzenia, na ile klient poradzi sobie z danymi trudnościami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą omawiane w ciągu sesji coachingowych jest zależne od priorytetów osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź wzrost jego skuteczności.

Czy opłaca się rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na coaching można zdecydować się w wielu sytuacjach. Jedną z najważniejszych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest chęć całkowitego zagospodarowania skrytego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji personalnych albo zawodowych. Coach psycholog potrafi też w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, w jaki sposób oswajać niepokoje, a także zwiększając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]