Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

10 grudnia 2021

Skorzystaj z pomocy fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też wspomnieć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie cenami porad – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]