Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

5 czerwca 2019

Szukasz informacji o nieszczelnych oknach plastikowych? Dobrze trafiłeś!

Na komfort domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]