W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

23 kwietnia 2020

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają w toku różnego typu remontów, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Warszawa, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.